Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Dlaczego wyniki są inne niż ja widzę
Autor Wiadomość
Ptaq Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 53
Dołączył: Mar 2013
Reputacja: 0
Post: #1
Dlaczego wyniki są inne niż ja widzę
Czasem zdarza się, że pozycja różni się od tej którą widzimy po wpisaniu frazy we własną wyszukiwarkę w przeglądarce. Albo monitorujemy frazę w kilku systemach i są różnicę.

1. Należy sprawdzić, czy jesteśmy wylogowani z konta google (górny prawy róg).

2. Należy usunąć historię jaką wyszukiwarka o nas gromadzi (znaczek zębatki w górny prawym rogu następnie klikamy "Wyłącz dostosowywanie w oparciu o aktywność związaną z wyszukiwaniem."

3. Należy sprawdzić czy ustawiliśmy w seo-stat.pl odpytywanie po 10 wyników na stronę oraz czy my "ręcznie" sprawdzamy w ten sam sposób. Wyniki są bardzo często różne dla sprawdzania ustawionego na odpytywanie po 10 wyników a odpytywanie po 100 wyników.

4.
Należy mieć na uwadze, że google to nie jest jedna maszyna - tylko jest to zbiór tysięcy maszyn które przetrzymują informację o wynikach odpytywań na poszczególne frazy.
Pozycje fraz cały czas się zmieniają a co za tym idzie każda z maszyn wciąż musi się aktualizować. Dlatego czasem zdarza się, że nasz system odpytał już zaktualizowaną maszynę o nową pozycję, a my ręcznie dostajemy wynik jeszcze z maszyny google która jeszcze nie zaktualizowała się i dostajemy stary wynik. Może być oczywiście odwrotnie.
Nie ma możliwości odpytywania konkretnej maszyny - nawet dwurkotnie odświeżając przeglądarkę możemy otrzymać 2 różne wyniki, bo za drugim razem google zwróciło odpowiedź z innej maszyny.
Jednak różnice wynikające z rozbieżności maszyn google są najczęściej małe: 1-3 pozycję i niestety nie mamy na nie wpływu.

5. Należy również zwrócić uwagę, że nasz system zaczyna sprawdzanie każdego dnia o północy. Czasem zdarza się, że pozycja była sprawdzona np. o 2 w nocy - a rano najzwyczajniej się zmieniła i pozycja która była poprawna o 2 w nocy jest już inna gdy sprawdzamy tego samego dnia ale po południu bądź wieczorem.
Trzeba pamiętać, że google aktualizuje się cały czas, a nie w cyklach dobowych - stąd jest rzeczą naturalną, że rano mogą być inne wyniki niż wieczorem (choć rzadko się to zdarza).

6. Należy zwrócić na geolokalizację, którą powinniśmy ustawić na "Polska" - w wyszukiwarce google przy oglądaniu wyników klikamy "Narzędzia Wyszukiwania" ostatnia kolumna rozwiniętego wiersza to lokalizacja odpytującego. Inne wyniki mogą być w szczególności przy frazach z miastem np. "Mechanik Warszawa" i gdy mamy ustawioną lokalizację "Warszawa" - nasze wyniki mogą być inne niż dla reszty polski. Dlatego należy zmienić/wpisać "Polska" - wtedy będziemy mieli wyniki "ustandaryzowane" - takie jak są domyślnie w seo-stat.pl

Są to najczęstsze przyczyny rozbieżności pozycji.
Przeczytaj też: http://www.seo-stat.pl/jak-sprawdzi%C4%8...-stat.aspx
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 04-10-2014 10:48 AM przez Ptaq.)
11-13-2013 01:56 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości